Immersive Residence brengt mbo-studenten, makers en professionals samen
Van 2 t/m 12 maart vond de Immersive Residence plaats in het Katoenhuis in Rotterdam, als onderdeel van OASIS Summit 2026. Hier kwamen immersieve makers, onderwijs en professionals samen om kennis te delen, samen te maken en vooruit te kijken naar de toekomst.
Samenwerking met andere vakscholen
Vanuit Cibap waren er vier docenten en vijf studenten aanwezig. Samen met studenten en docenten van de andere (bij OASIS aangesloten) mbo-vakscholen gingen zij aan de slag met installaties die hebben geleid tot een immersieve expositie die afgelopen donderdag plaatsvond. Daar omheen vonden er gedurende de Immersive Residence bijeenkomsten, hands-on workshops en als afsluiting een netwerkbijeenkomst plaats.
Experimenteren en kneiterhard werken
“Studenten hebben in groepen gewerkt aan een meervoud interactieve installaties die samen één geheel vormen. Er is geëxperimenteerd met nieuwe technieken en programma’s er is veel getest en geprobeerd en er is kneiterhard gewerkt aan het maken en samenbrengen van een meervoud supertoffe installaties. Volledig voorzien van reactieve audio en eigen vorm van interactie.” vertelt Cibap docent Joey Vrij. Kortom een leerzame tweeweekse, waarbij volop kennis is uitgewisseld en mooie samenwerkingen zijn ontstaan.
______________________________________
OASIS: Onderwijsontwikkeling samen met het bedrijfsleven
Samen met 5 andere mbo-vakscholen en 22 Nederlandse media-, game- en entertainmentbedrijven lanceerde Cibap in juli 2024 het nationaal consortium OASIS, gesteund door subsidie vanuit het Regionaal Investeringsfonds mbo. OASIS is de grootste nationale samenwerking die zich richt op het opleiden van Nederlandse specialisten in de immersive technology. Eén van de initiatieven is het ontwikkelen van een mbo-niveau 4 onderwijsprogramma op het gebied van immersive design.











